Argolis (řecky Αργολίδα, Argolida) je oblast na severovýchodě Peloponésu v Řecku. Na severu hraničí s regionem Korint, na jihu a na západě s regionem Arkádie. Její název má původ od města Argos, hlavním městem oblasti je přístavní město Nafplio.
Za prohlídku stojí starý parlament na náměstí Syntagmatos ve starém městě, který byl poprvé ke svému účelu využit v roce 1822.
Na náměstí Syntagmatos se také nachází Archeologické muzeum. Na dvou podlažích jsou umístěny nálezy z této oblasti, z období od mladší doby kamenné až po helénské období. V prvním patře se nacházejí hlavně nálezy z mykénského období, jako například bronzové brnění z roku 1 500 před naším letopočtem. Ve druhém patře jsou vystaveny exponáty z geometrického období a z pozdějších období.
Město Nafplio, známé také pod názvem Nauplion, je se svými křivolakými uličkami ve staré části a malebným náměstím považováno za nejkrásnější město na poloostrově Peloponés. Přístavní město, které má asi 12 tisíc obyvatel, leží v Argolském zálivu na úpatí mocné skály, asi 10 km od města Argos. Poskytuje dobrý výchozí bod pro výlety např. do Mykén, do oblasti Epidaurus a také výborné koupání v okolí.
Argos je řecké město v severovýchodní části Peloponésu, které bylo založeno již před 5000 lety. Jeho tvář ovlivnili nejen Řekové, Římané, Byzantinci, ale také Frankové, Benátčané a Turci. Argos je nejstarší, nepřetržitě obydlené město v Evropě, známé centrum mykénské kultury, kde se údajně narodila nejkrásnější žena světa, manželka spartského krále Meneláose - Helena Trojská.
V současné době zde žije necelých 30 tisíc obyvatel.
Přístav v městě Patras je vstupní branou Řecka ke zbytku států Evropské unie. Z Benátek, Ancony, Brindisi a Bari přijíždí denně několik trajektů do tohoto přístavu. Zvlášť patrný je vyšší počet "baťůžkářů" ve srovnání s "normálními" turisty. Lodě jsou jen vzácně plné nebo přeplněné, takže byste neměli mít žádné problémy se zakoupením lístku ani těsně před odjezdem z Benátek, nebo Brindisi. Cesta do Brindisi trvá 12 hodin, do Bari 15 hodin, do Ancony asi 20 a do Benátek zhruba 30 hodin.
Patras (nebo také jen Patra) je důležité přístavní město v Řecku a zároveň hlavní město prefektury Achaia. Nachází se na severu poloostrova Peloponés. Žije zde asi 170 tisíc obyvatel a je tak po městech Athény a Soluň třetím největším řeckým městem.
Město je ohraničené na západě Jónským mořem a na východě pohořím Panachaiko, které stoupá až do nadmořské výšky téměř 2000 metrů. Nejvyšší vrchol Palavou Pyrgos má 1926 m.n.m.
Ale také v dalších místech poloostrova, jako je Sparta nebo Olympie, mohou jít turisté po stopách tajemných legend a antických pověstí. U Olympie se nacházejí zbytky impozantního a monumentálního chrámu boha Dia, který byl jedním ze sedmi starověkých divů světa. Více než 14 metrů vysoká socha vyrobená ze zlata, stříbra, slonoviny a drahých kamenů.
Ve středu poloostrova Peloponés se nachází oblast Mani, která je opředena velkým množstvím mýtů a legend. V této drsné řecké krajině, jejíž nejvyšší vrchol Taygetos se tyčí až do nadmořské výšky 2 400 metrů nad mořem, kdysi začalo řecké osvobození a ještě dnes jsou zdejší obyvatelé (Manioti) považováni za zvláště divoké a svobodně žijící lidi. V jižní hornaté části Mani se nachází na skalní římse stěsnaná obytná věž Vathia, která působí z dálky jako skalní hrad.
Cíl cesty mnoha turistů, řecký poloostrov Peloponés, se nachází v jižní části pevniny a žije zde asi jeden milion obyvatel. Na severu poloostrova vede několik mostů přes Korintský průplav a také nejdůležitější spojení pro cestující do Řecka na Peloponés, most Rio Andirrio, který byl poprvé slavnostně otevřen v roce 2004 a je nejdelším mostem v Evropě. Podnebí na pobřeží je spíše středomořské, na pevnině ale převažuje počasí ovlivněné kontinentálním klimatem. Léto začíná v této prázdninové destinaci obvykle na začátku měsíce května a trvá až do října.